Witamy na stronie Gmina Ruda-Huta   Aby odsłuchać zaznaczenie, kliknij na ikonę głośnika! Witamy na stronie Gmina Ruda-Huta GSpeech

Urząd Gminy Ruda-Huta, ul. Niepodległości 44, 22-110 Ruda-Huta, godziny pracy 7.30-15.30, tel. 82 5686016, 5686033, fax 5686076, e-mail: sekretariat@ruda-huta.pl

bip glowna        niedowidzacy

Zapraszam do korzystania ze strony internetowej gminy Ruda-Huta.
Mam nadzieję, że zamieszczone tu informacje będą pomocne mieszkańcom, a nieznających naszej nadbużańskiej gminy zachęcą do odwiedzin.Kazimierz Smal

Wójt Gminy Ruda-Huta Kazimierz Smal

.

Posiedzenie Zespołu Interdyscyplinarnego

27 sierpnia 2015 r. odbyło się kolejne posiedzenie Zespołu Interdyscyplinarnego działającego w gminie Ruda-Huta na rzecz przeciwdziałania przemocy w rodzinie.

W czasie spotkania dyskutowano na temat potrzeby podjęcia działań informacyjnych dotyczących poszerzania wiedzy mieszkańców gminy oraz zainteresowanych służb na temat zjawiska przemocy w rodzinie. Omówiono sposób w jaki upowszechniane będą informacje wśród mieszkańców o możliwościach i formach udzielania pomocy osobom dotkniętym przemocą w rodzinie. Ponadto przedstawiona została informacja o działaniach podjętych na rzecz osób i rodzin dotkniętych przemocą w ramach powołanych grup roboczych oraz o dostępnych zasobach lokalowych w kontekście przyszłego organizowania prac grup roboczych.

Zespół Interdyscyplinarny, jest grupą specjalistów z różnych dziedzin, podejmującą się współpracy w celu udzielenia pomocy osobom lub całym rodzinom znajdującym się w kryzysie i dotkniętym problemem przemocy. Skład Zespołu Interdyscyplinarnego ustalony został przez Wójta Gminy Ruda-Huta w drodze zarządzenia. Do Zespołu powołane zostały następujące osoby: 

  1. Marta Hamelczuk (Przewodnicząca Zespołu) – Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Rudzie-Hucie,
  2. Ewa Zwierzyńska (Zastępca Przewodniczącego Zespołu) – pracownik socjalny Ośrodka Pomocy Społecznej w Rudzie-Hucie,
  3. Barbara Ostrowska - pracownik socjalny Ośrodka Pomocy Społecznej w Rudzie-Hucie,
  4. Ewa Tworek – Zastępca Dyrektora Zespołu Szkół w Rudzie-Hucie,
  5. Aneta Rafalska – pielęgniarka Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej „Ruda – Med.” Ośrodek Zdrowia w Rudzie-Hucie,
  6. Piotr Śliwa – Zastępca Przewodniczącego Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Rudzie-Hucie,
  7. Wioletta Pawluk - podinspektor Komendy Miejskiej Policji w Chełmie,
  8. Agnieszka Koszuk-Janicka – st. sierżant Komendy Miejskiej Policji w Chełmie,
  9. Marcin Kiczyński – mł. aspirant Komendy Miejskiej Policji w Chełmie,
  10. Krzysztof Czeryna – st. aspirant Komendy Miejskiej Policji w Chełmie,
  11. Jolanta Astman – kurator II Zespołu Kuratorskiej Służby Sądowej Sądu Rejonowego w Chełmie.

Podstawowym zadaniem Zespołu Interdyscyplinarnego jest realizacja działań określonych w Gminnym Programie Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz Ochrony Ofiar Przemocy w Rodzinie na lata 2015 – 2017, a także zapewnienie efektywnej współpracy podmiotów działających na terenie Gminy Ruda-Huta, na rzecz zapobiegania i zwalczania zjawiska przemocy w rodzinie. Zadania te są wykonywane w szczególności przez diagnozowanie problemu przemocy w rodzinie, inicjowanie działań w stosunku do osób stosujących przemoc w rodzinie, inicjowanie interwencji w środowisku dotkniętym przemocą w rodzinie, podejmowanie działań w środowisku zagrożonym przemocą w rodzinie mających na celu przeciwdziałanie temu zjawisku oraz rozpowszechnianie informacji o instytucjach, osobach i możliwościach udzielenia pomocy w środowisku lokalnym.

W indywidualnych przypadkach wystąpienia przemocy w rodzinie Zespół Interdyscyplinarny może powołać grupę roboczą, czyli zespół specjalistów, którzy bezpośrednio współpracują z rodziną. W skład grupy roboczej mogą wchodzić kuratorzy sądowi oraz inne podmioty i specjaliści w dziedzinie przeciwdziałania przemocy w rodzinie.

Zadaniem grup roboczych jest opracowanie i realizacja planu pomocy rodzinie dotkniętej problemem przemocy, monitorowanie sytuacji rodzin, w których dochodzi do przemocy oraz rodzin zagrożonych wystąpieniem przemocy, dokumentowanie podejmowanych działań oraz ich efektów.

Prace Zespołu Interdyscyplinarnego i grup roboczych realizowane są w ramach obowiązków służbowych i zawodowych przedstawicieli poszczególnych służb. Posiedzenia Zespołu odbywają się w zależności od potrzeb, jednak nie rzadziej niż raz na trzy miesiące. Jego siedziba mieści się w Ośrodku Pomocy Społecznej w Rudzie-Hucie, przy ul. Niepodległości 36. Ośrodek zapewnia również obsługę organizacyjno-techniczną Zespołu.

 

Strony powiązane z samorządem i społecznością lokalną

poleska sh

oko sh

wyzyna sh

bokoryna sh

Newsletter - subskrypcja

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Urząd Gminy Ruda-Huta w celu otrzymywanie newslettera.

Akceptacja regulaminu .


Newsletter - rezygnacja



Licznik odwiedzin

5684577
Dzisiaj
Wczoraj
Tydzień
Miesiąc
Wszystkie
221
531
8186
34442
5684577

Twoje IP 52.167.144.219

Wybory i referenda

wybory 2024

przeglad wydarzen

dab bolko gmina ruda huta drzewo roku 2015 www

gminny portal mapowy 02

Zpp laureat

laureat gmin zpp 2020

Elektroniczne załatwianie spraw

Profil zaufany ePUAP

empatia pm

obywatel pm

polski lad

 

RFRD

FDS

English French German Italian Portuguese Russian Spanish Ukrainian

Nr konta Urzędu Gminy Ruda-Huta

Od 2023 roku podatki należy wpłacać na indywidualne rachunki podane w decyzjach wymiarowych.

Opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi nr konta: 23 8192 0002 2002 0020 0035 0017 (w tytule należy wpisać nazwę opłaty, imię i nazwisko osoby, która złożyła deklarację oraz adres nieruchomości)

Opłaty skarbowe nr konta: 59 8192 0002 2001 0020 0035 0001

Dokumenty planistyczne i strategie

str r g ps

rpp

str r g sh

Legislacja i akty prawne

rcl sh

isap sh

Oferty pracy

eures sh

PUP sh

Aby odsłuchać zaznaczenie, kliknij na ikonę głośnika! GSpeech