Witamy na stronie Gmina Ruda-Huta   Aby odsłuchać zaznaczenie, kliknij na ikonę głośnika! Witamy na stronie Gmina Ruda-Huta GSpeech

Urząd Gminy Ruda-Huta, ul. Niepodległości 44, 22-110 Ruda-Huta. tel./fax 82 5686016, 5686033, 5686076, e-mail: sekretariat@ruda-huta.pl

bip glowna        niedowidzacy

Zapraszam do korzystania ze strony internetowej gminy Ruda-Huta.
Mam nadzieję, że zamieszczone tu informacje będą pomocne mieszkańcom, a nieznających naszej nadbużańskiej gminy zachęcą do odwiedzin.Kazimierz Smal

Wójt Gminy Ruda-Huta Kazimierz Smal

Powiatowy Dzień Konia Zimnokrwistego

7 lipca 2021 r. w Żalinie-Kolonii odbył się III Przegląd Hodowlany Koni Zimnokrwistych połączony z Końlimpiadą dla dzieci w ramach Powiatowego Dnia Konia Zimnokrwistego.

Na imprezie zebrało się nie tylko liczne grono hodowców i miłośników koni, ale również dzieci, które z ciekawością przyglądały się pokazom coraz rzadziej spotykanych koni zimnokrwistych, jak również uczestniczyły w przygotowanych dla nich konkurencjach.

Organizator przeglądu Lubelski Związek Hodowców Koni reprezentowany był przez: dyrektora biura Jacka Kozika, kierownika ds. hodowlanych Andrzeja Kosiora, gł. specjalistę ds. hodowli koni Joannę Szulowską oraz prezesa Terenowego Koła Hodowców Koni w Chełmie Jarosława Dąbrowskiego.

15 hodowców zaprezentowało 26 klaczy i ogierów z pełnym rodowodem w dwóch kategoriach: konie jednoroczne oraz dwuletnie. Komisja oceniała ich budowę zewnętrzną i chód oraz przyznała miejsca:

konie jednoroczne:

  1. miejsce ogier KAJETAN-NT (matka KARIN, ojciec URAL) właściciel Tomasz Niedźwiecki;
  2. miejsce klacz BIANKA (matka BADURA, ojciec JUSTIK) właściciel Tomasz Niedźwiecki;
  3. miejsce klacz RÓŻA (matka RAKIETA, ojciec URAN) właściciel Kamil Dąbrowski

konie dwuletnie:

  1. miejsce klacz GALA (matka GWARA, ojciec FARAON) właściciel Krzysztof Wawron;
  2. miejsce ogier KARMEL NT (matka KARIN, ojciec URAL) właściciel Tomasz Niedźwiecki;
  3. miejsce klacz WIORA (matka WESTEDA, ojciec IWIOR) właściciel Patryk Gajos.

Puchar Starosty Chełmskiego dla najładniejszego konia przeglądu otrzymała klacz GALA, której właścicielem jest Krzysztof Wawron.

Puchar prezesa Terenowego Koła Hodowców dla najmłodszego hodowcy przeglądu otrzymał Kamil Dąbrowski.

Na obchodach Powiatowego Dnia Konia Zimnokrwistego obecni byli: przewodniczący Rady Powiatu w Chełmie Jarosław Walczuk, starosta chełmski Piotr Deniszczuk, przewodniczący Rady Gminy Ruda-Huta Piotr Śliwa, wójt gminy Ruda-Huta Kazimierz Smal, radni, kierownictwo urzędu, kierownicy jednostek organizacyjnych gminy.

Do konkursu Końlimpiada zorganizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury w Rudzie-Hucie zgłosiło się 51 uczestników.

W końkurencji I „Podkuj konia”, wzięło udział 31 uczestników:

  1. miejsce Jakub Borodej (6 pkt.)
  2. miejsce Laura Remiś (5 pkt.)
  3. miejsce Piotr Wolanin (4 pkt.)
  4. miejsce: Maximilian Śliwiński (3 pkt.)
  5. miejsce Adam Szakuła (2 pkt.)
  6. miejsce Antoni Pietrzak (1 pkt.)
    Nagrodzeni za udział: Tomasz Sadowski, Wiktoria Dziduch.

W końkurencji II „Napój konia” wzięło udział 40 uczestników:

  1. miejsce Hanna Kamińska (6 pkt.)
  2. miejsce Magdalena Kwitek (5 pkt.)
  3. miejsce Kacper Walczuk (4 pkt.)
  4. miejsce Gabrysia Korzeniewska (3 pkt.)
  5. miejsce Hubert Wingert (2 pkt.)
  6. miejsce Katarzyna Dragon (1 pkt.)
    Nagrodzeni za udział: Adam Szakuła, Dawid Sitarz.

W końkurencji III „Końskie trudy” wzięło udział 36 uczestników:

  1. miejsce Kacper Kwitek (6 pkt.)
  2. miejsce Hubert Wingert (5 pkt.)
  3. miejsce Katarzyna Dragan (4 pkt.)
  4. miejsce Kuba Sarzyński (3 pkt.)
  5. miejsce Maximilian Śliwiński (2 pkt.)
  6. miejsce Gabrysia Korzeniewska (1 pkt.)
    Nagrodzeni za udział: Kacper Walczuk, Piotr Wolanin.

W końkurencji IV „Rzut podkową” wzięło udział 43 uczestników:

  1. miejsce Hubert Wingert (6 pkt.)
  2. miejsce Katarzyna Dragan (5 pkt.)
  3. miejsce Jakub Borodej (4 pkt.)
  4. miejsce Maximilian Śliwiński (3 pkt.)
  5. miejsce Kacper Kwitek (2 pkt.)
  6. miejsce Lena Książek (1 pkt.)
    Nagrodzeni za udział: Maja Kozłowska, Magdalena Kwitek.

W końkurencji V „Kupić konia w worku” wzięło udział 36 uczestników:

  1. miejsce Kacper Walczuk (6 pkt.)
  2. miejsce Hubert Wingert (5 pkt.)
  3. miejsce Tomasz Sadowski (4 pkt.)
  4. miejsce Piotr Wolanin (3 pkt.)
  5. miejsce Katarzyna Dragan (2 pkt.)
  6. miejsce Kacper Rudzki (1 pkt.)
    Nagrodzeni za udział: Alicja Morciś, Maximilian Śliwiński.

W końkurencji VI „Szukanie igły w stogu siana” wzięło udział 40 uczestników:

  1. miejsce Zuzanna Szwalikowska (6 pkt.)
  2. miejsce Gabriela Korzeniewska (5 pkt.)
  3. miejsce Maximilian Śliwiński (4 pkt.)
  4. miejsce Kacper Kwitek (3 pkt.)
  5. miejsce Katarzyna Dragan (2 pkt.)
  6. miejsce Adam Szakuła (1 pkt.)
    Nagrodzeni za udział: Maja Kozłowska, Tomasz Sadowski.

Nagroda specjalna dla najmłodszych uczestników: Wojciech Wawron, Paweł Jachymczak, Lena Dragan.
Rozgrywki sędziowali: Damian Grzywna, Karol Sobczuk.

Dzień zakończył się koncertem Haliny Mysakowskiej.

Przy organizacji imprezy aktywnie uczestniczyli strażacy z OSP Żalin.

Strony powiązane z samorządem i społecznością lokalną

poleska sh

oko sh

wyzyna sh

bokoryna sh

Newsletter - subskrypcja

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Urząd Gminy Ruda-Huta w celu otrzymywanie newslettera.

Akceptacja regulaminu .


Newsletter - rezygnacja



Licznik odwiedzin

3116607
Dzisiaj
Wczoraj
Tydzień
Miesiąc
Wszystkie
127
1019
1146
24572
3116607

Twoje IP 3.229.142.91

przeglad wydarzen

dab bolko gmina ruda huta drzewo roku 2015 www

gminny portal mapowy 02

Zpp laureat

laureat gmin zpp 2018

Elektroniczne załatwianie spraw

Profil zaufany ePUAP

empatia pm

obywatel pm

English French German Italian Portuguese Russian Spanish Ukrainian

Nr konta Urzędu Gminy Ruda-Huta

Bank Spółdzielczy SAWIN O/Ruda-Huta, nr konta: 59 8192 0002 2001 0020 0035 0001

Dla interesantów zagranicznych NR SWIFT: PL59 8192 0002 2001 0020 0035 0001POLUPLPR

Dokumenty planistyczne i strategie

str r g ps

rpp

str r g sh

Legislacja i akty prawne

rcl sh

isap sh

Oferty pracy

eures sh

PUP sh

Aby odsłuchać zaznaczenie, kliknij na ikonę głośnika! GSpeech