Witamy na stronie Gmina Ruda-Huta   Aby odsłuchać zaznaczenie, kliknij na ikonę głośnika! Witamy na stronie Gmina Ruda-Huta GSpeech

Urząd Gminy Ruda-Huta, ul. Niepodległości 44, 22-110 Ruda-Huta. tel./fax 82 5686016, 5686033, 5686076, e-mail: sekretariat@ruda-huta.pl

bip glowna        niedowidzacy

Zapraszam do korzystania ze strony internetowej gminy Ruda-Huta.
Mam nadzieję, że zamieszczone tu informacje będą pomocne mieszkańcom, a nieznających naszej nadbużańskiej gminy zachęcą do odwiedzin.Kazimierz Smal

Wójt Gminy Ruda-Huta Kazimierz Smal

Ferie zimowe 2020

Zakończyły się ferie zimowe z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Rudzie-Hucie. Wśród przygotowanych dla dzieci i młodzieży atrakcji znalazły się: warsztaty kulinarne, wyjazdy do kina i parku trampolin oraz na lodowisko, wizyta teatru "Kto tam?", gra terenowa.

13 stycznia zostały przeprowadzone warsztaty kulinarne w Domach Kultury w Rudzie-Kolonii i Żalinie. Dzieci samodzielnie wykonały pizze o dowolnych dodatkach i smakach.

14 stycznia GOK zorganizował wycieczkę do kina na film animowany pt.: „Wilk w owczej skórze 2”. Będąc w Chełmie, dzieci miały także możliwość poznania historii kaplicy pw. Świętego Mikołaja oraz zwiedzenia wystawy sztuki sakralnej ze zbiorów Muzeum Ziemi Chełmskiej. Uczestniczyły w warsztatach malarskich na wesoło, poznały prymitywne wzory rysunków naskalnych oraz wykonały prahistoryczny „podpis”.

16 stycznia dzieci uczestniczyły w wyjeździe do parku trampolin Jump Planet w Chełmie, gdzie po solidnej rozgrzewce pod okiem trenerów, korzystały z szeregu atrakcji.

20 stycznia zostały przeprowadzone warsztaty kulinarne na słodko w Domach Kultury w Rudzie-Kolonii i Żalinie. Dzieci z pomocą swoich mam wykonały pierniczki i domowe gofry.

22 stycznia w Szkole Podstawowej miało miejsce spotkanie z teatrem lalek „Kto tam”? , który zaprezentował spektakl pt.: „Czerwony kapturek”. Po przedstawieniu młodzi widzowie mieli okazję wziąć udział w warsztatach prowadzonych przez aktorów.

23 stycznia był wyjazd do Lublina na kryte lodowisko Icemania. Młodzi uczestnicy odwiedzili również Centrum Spotkania Kultur i wzięli udział w Festiwalu Gier Planszowych.

24 stycznia studenci sekcji Krav Maga – Ruda-Huta oraz wszyscy chętni amatorzy survivalu brali udział w Miejskiej Grze Terenowej - Black Out. Uczestnicy stanęli przed trudnym zadaniem przetrwania w świecie bez energii elektrycznej. Głównym ich celem było zabezpieczenie sobie drogi ucieczki z miasta jeszcze zanim wybuchnie panika i będzie to utrudnione. Bardzo ważnym elementem było też zebranie, zakupienie lub zdobycie niezbędnego do przetrwania na wsi ekwipunku.

Strony powiązane z samorządem i społecznością lokalną

poleska sh

oko sh

wyzyna sh

bokoryna sh

Newsletter - subskrypcja

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Urząd Gminy Ruda-Huta w celu otrzymywanie newslettera.

Akceptacja regulaminu .


Newsletter - rezygnacjaLicznik odwiedzin

2757361
Dzisiaj
Wczoraj
Tydzień
Miesiąc
Wszystkie
260
617
1373
7113
2757361

Twoje IP 3.228.10.34

przeglad wydarzen

dab bolko gmina ruda huta drzewo roku 2015 www

gminny portal mapowy 02

Zpp laureat

laureat gmin zpp 2018

Elektroniczne załatwianie spraw

Profil zaufany ePUAP

empatia pm

obywatel pm

English French German Italian Portuguese Russian Spanish Ukrainian

Nr konta Urzędu Gminy Ruda-Huta

Bank Spółdzielczy SAWIN O/Ruda-Huta, nr konta: 59 8192 0002 2001 0020 0035 0001

Dla interesantów zagranicznych NR SWIFT: PL59 8192 0002 2001 0020 0035 0001POLUPLPR

Dokumenty planistyczne i strategie

str r g ps

rpp

str r g sh

Legislacja i akty prawne

rcl sh

isap sh

Oferty pracy

eures sh

PUP sh

ZPP

Aby odsłuchać zaznaczenie, kliknij na ikonę głośnika! GSpeech