Witamy na stronie Gmina Ruda-Huta   Aby odsłuchać zaznaczenie, kliknij na ikonę głośnika! Witamy na stronie Gmina Ruda-Huta GSpeech

Urząd Gminy Ruda-Huta, ul. Niepodległości 44, 22-110 Ruda-Huta. tel./fax 82 5686016, 5686033, 5686076, e-mail: sekretariat@ruda-huta.pl

bip glowna        niedowidzacy

Zapraszam do korzystania ze strony internetowej gminy Ruda-Huta.
Mam nadzieję, że zamieszczone tu informacje będą pomocne mieszkańcom, a nieznających naszej nadbużańskiej gminy zachęcą do odwiedzin.Kazimierz Smal

Wójt Gminy Ruda-Huta Kazimierz Smal

Wakacje z GOK-iem dla dzieci i młodzieży

W lipcu i sierpniu 2019 r. młodzi mieszkańcy gminy Ruda-Huta mieli możliwość skorzystania z wielu atrakcji przygotowanych przez Gminny Ośrodek Kultury w Rudzie-Hucie w ramach realizacji projektu pt. „Wakacje z GOK-iem dla dzieci i młodzieży”.

Inauguracja projektu miała miejsce 29 czerwca w Domu Kultury w Rudzie-Kolonii. Młodych uczestników oraz przybyłych gości przywitali wójt gminy Ruda-Huta Kazimierz Smal i dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Marcin Woszczewski. Pierwszym punktem programu był międzynarodowy koncert podsumowujący roczną naukę dzieci z ogniska muzycznego działającego przy GOK-u, do którego należą: Zuzanna Łukasik, Gabriela Walczuk, Anna Walczuk, Jakub Borodej, Wojciech Walczuk. Gościnnie wystąpili uczniowie Szkoły Muzycznej z miejscowości Górka-Połonka (Ukraina). Wszystkich uczestników koncertu przygotowała instruktor muzyczny Marija Lawreniuk.

Po części artystycznej każdy mógł skorzystać z przygotowanych wcześniej atrakcji takich jak: dmuchane zjeżdżalnie, przejażdżki na kucyku, malowanie twarzy czy też skosztować przysmaków serwowanych przez Spółdzielnię Socjalną „Domowe Smaki” w postaci grillowanych kiełbasek i słodkich deserów.

W czasie wakacyjnych miesięcy dzieci i młodzież, pod czujnym okiem instruktorów i opiekunów, aktywnie brali udział w przygotowanych dla nich zajęciach.

4 lipca w Domu Kultury w Żalinie uczestniczyli w warsztatach kulinarnych „Ekopotrawa”. Dzieci pod kierunkiem zawodowego kucharza Łukasza Walczuka przygotowały z owoców fantastyczne sałatki oraz smażyły domowe racuchy.

16 lipca w Domu Kultury w Rudzie-Kolonii na zajęciach pt. „Latawce - poznajemy siłę wiatru” dzieci wysłuchały przeprowadzonej przez Damiana Grzywnę pogadanki na temat energii odnawialnej wiatru. Następnie podczas warsztatów samodzielnie wykonywały latawce.

19 lipca dzieci uczestniczyły w wycieczce rowerowej do Ośrodka Edukacyjno-Muzealnego w Brzeźnie Zespołu Lubelskich Parków Krajobrazowych. Grupę z Rudy-Huty po ścieżce edukacyjnej „Motylowe Łąki” oprowadził kierownik ośrodka Ryszard Suszyński. Na zakończenie wyjazdu w Domu Kultury w Żalinie odbyło się wspólne grillowanie kiełbasek.

23-24 lipca dzieci i młodzież wzięli udział w dwudniowej wycieczce w Góry Świętokrzyskie. Pierwszego dnia zwiedzali Park rozrywki i miniatur Sabat Krajno położony w sercu Gór Świętokrzyskich. Jedną z atrakcji była Aleja Miniatur, najbardziej rozpoznawalnych obiektów architektury z całego świata. Park linowy dostarczył uczestnikom wycieczki szereg wrażeń i mnóstwo zabawy. Najwięcej emocji wzbudziło nocne zwiedzanie zamku Krzyżtopór w Ujeździe i ukazująca się postać Białej Damy. Drugi dzień wycieczki obejmował zwiedzanie największych zabytków Sandomierza m.in.: Bramy Opatowskiej z XIV wieku, Podziemnej Trasy Turystycznej, czyli sandomierskich lochów, bazyliki katedralnej, starego, gotyckiego, pięknego kościoła, dziedzińca zamkowego, sandomierskich wąwozów lessowych, Ucha Igielnego, domu Długosza, Collegium Gostomianum, rynku, zamku z zewnątrz, ratusza, zabytkowych kamienic, dawnej synagogi, kościoła św. Ducha, kościoła św. Michała, kościoła św. Józefa. Ostatnią atrakcją był rejs statkiem po Wiśle w Sandomierzu.

26-27 lipca w Centrum Kultury i Rekreacji w Rudce 35 młodych adeptów sztuki przetrwania uczyło się na biwaku ekologicznym „Ekosurvival III” m.in.: budowania szałasu, rozpalania ognia, a nawet uzdatniania wody. Dodatkowo instruktor omówił najbardziej typowe urazy mające miejsce podczas leśnych wędrówek oraz metody im przeciwdziałania. Dla najodważniejszych uczestników zorganizowane zostało całonocne biwakowanie przy ognisku, połączone z legendarnym już „nocnym chowanym”.

28 lipca dzieci uczestniczyły w EkoRajdzie do Żalina na III Wiatrakowanie. Tam wzięły udział w grach, zabawach i konkursach przygotowanych przez sołectwo Żalin.

12 sierpnia pracownik Urzędu Gminy Ruda-Huta Paulina Dąbrowska przeprowadziła pogadankę ekologiczną na temat właściwej segregacji odpadów, Następnie instruktorzy GOK-u wraz z dziećmi wykonali z odpadów ”Śmiecioluda" i "Śmiecioludkę”.

20 sierpnia dzieci uczestniczyły w pogadance na temat pozyskiwania energii słonecznej. Składając, we współpracy z osobami dorosłymi, modele robotów solarnych uczyły się podstaw techniki i zasad działania paneli słonecznych.

22 sierpnia Centrum Kultury i Rekreacji w Rudce dyplomowana florystka Anna Nadolska przeprowadziła warsztaty florystyczne „Ogród w słoiku”. Uczestnicy warsztatów z podanych materiałów i roślin wykonali ogrody w słoiku, czyli floraria.

26 sierpnia dzieci i młodzieży uczestniczyły w wycieczce do Magicznych Ogrodów w miejscowości Trzcianki, powiat puławski. Przez cały dzień korzystali z wszystkich atrakcji oferowanych przez ten rodzinny park tematyczny.

Więcej zdjęć na stronie Gminnego Ośrodka Kultury w Rudzie-Hucie

Strony powiązane z samorządem i społecznością lokalną

poleska sh

oko sh

wyzyna sh

bokoryna sh

Newsletter - subskrypcja

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Urząd Gminy Ruda-Huta w celu otrzymywanie newslettera.

Akceptacja regulaminu .


Newsletter - rezygnacjaLicznik odwiedzin

2757382
Dzisiaj
Wczoraj
Tydzień
Miesiąc
Wszystkie
281
617
1394
7134
2757382

Twoje IP 3.228.10.34

przeglad wydarzen

dab bolko gmina ruda huta drzewo roku 2015 www

gminny portal mapowy 02

Zpp laureat

laureat gmin zpp 2018

Elektroniczne załatwianie spraw

Profil zaufany ePUAP

empatia pm

obywatel pm

English French German Italian Portuguese Russian Spanish Ukrainian

Nr konta Urzędu Gminy Ruda-Huta

Bank Spółdzielczy SAWIN O/Ruda-Huta, nr konta: 59 8192 0002 2001 0020 0035 0001

Dla interesantów zagranicznych NR SWIFT: PL59 8192 0002 2001 0020 0035 0001POLUPLPR

Dokumenty planistyczne i strategie

str r g ps

rpp

str r g sh

Legislacja i akty prawne

rcl sh

isap sh

Oferty pracy

eures sh

PUP sh

ZPP

Aby odsłuchać zaznaczenie, kliknij na ikonę głośnika! GSpeech