Witamy na stronie Gmina Ruda-Huta   Aby odsłuchać zaznaczenie, kliknij na ikonę głośnika! Witamy na stronie Gmina Ruda-Huta GSpeech

Urząd Gminy Ruda-Huta, ul. Niepodległości 44, 22-110 Ruda-Huta. tel./fax 82 5686016, 5686033, 5686076, e-mail: sekretariat@ruda-huta.pl

bip glowna        niedowidzacy

Zapraszam do korzystania ze strony internetowej gminy Ruda-Huta.
Mam nadzieję, że zamieszczone tu informacje będą pomocne mieszkańcom, a nieznających naszej nadbużańskiej gminy zachęcą do odwiedzin.Kazimierz Smal

Wójt Gminy Ruda-Huta Kazimierz Smal

Międzynarodowe seminarium w Dobryłowie

   W dniu 9 września 2007 roku w miejscowości Dobryłów Gmina Ruda-Huta w gospodarstwie Państwa Grażyny i Mariusza Rylów miało miejsce spotkanie zagranicznej delegacji  z rolnikami i władzami samorządu gminy Ruda-Huta.
    Wizyta w gospodarstwie rolnym Państwa Rylów w Dobryłowie była elementem międzynarodowego seminarium na temat „Rolnictwo rodzinne i zrównoważone wyżywienie na świecie” odbywającego się w Lublinie w dniach 8 – 15 września 2007r, zorganizowanego przez Francuski Komitet Solidarności Międzynarodowej we współpracy z SOS Głód z Belgii i Luksemburga oraz Krajową Radą Izb Rolniczych pod patronatem Jana Krzysztofa Ardanowskiego Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Rolnictwa  i Rozwoju Wsi.

    W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele związków zawodowych, stowarzyszeń i organizacji społecznych, działających w dziedzinie rolnictwa i wsi, ochrony środowiska, reprezentujących interesy konsumentów oraz działających na rzecz solidarności międzynarodowej, pomocy humanitarnej i edukacyjnej z trzech kontynentów i ośmiu krajów: Brazylii, Kamerunu, Nigru, Senegalu, Belgii, Francji, Luksemburga i Ukrainy,a także: Pan Andrzej Ryl – Koordynator Projektu, Pan Kazimierz Smal – Wójt Gminy Ruda-Huta, Pan Piotr Śliwa – Przewodniczący Rady Gminy Ruda-Huta, przedstawiciele Spółdzielni Mleczarskiej „BIOMLEK” z Chełma, Lubelskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego Oddział w Rejowcu oraz rolnicy z terenu gminy Ruda-Huta.
    Goście byli bardzo zainteresowani sytuacją gospodarstw rodzinnych, ich kondycją finansową, powierzchnią, źródłem dochodów mieszkańców gminy i regionu, kulturą i zwyczajami panującymi na wsi oraz problemami z jakimi spotykają się rolnicy i mieszkańcy tego regionu Polski.
    Goście zwiedzili również Park Podworski w Hniszowie z największym w tej części Polski dębem „Bolko”, zachwycając się jego ogromnymi rozmiarami.
    Spotkanie w Polsce jest drugim z cyklu trzech seminariów organizowanych w latach 2006-2008. Pierwsze z nich, w roku ubiegłym, odbyło się w Kamerunie z udziałem kilkuosobowej delegacji z Polski. Kolejne w roku przyszłym planowane są we Francji, Luksemburgu i Belgii, tak by na zakończenie uczestnicy tych spotkań mogli przekazać swoje spostrzeżenia i propozycje najwyższym władzom Unii Europejskiej w Brukseli.

Strony powiązane z samorządem i społecznością lokalną

poleska sh

oko sh

wyzyna sh

bokoryna sh

Newsletter - subskrypcja

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Urząd Gminy Ruda-Huta w celu otrzymywanie newslettera.

Akceptacja regulaminu .


Newsletter - rezygnacjaLicznik odwiedzin

3164664
Dzisiaj
Wczoraj
Tydzień
Miesiąc
Wszystkie
256
519
256
40907
3164664

Twoje IP 54.36.149.64

przeglad wydarzen

dab bolko gmina ruda huta drzewo roku 2015 www

gminny portal mapowy 02

Zpp laureat

laureat gmin zpp 2018

Elektroniczne załatwianie spraw

Profil zaufany ePUAP

empatia pm

obywatel pm

English French German Italian Portuguese Russian Spanish Ukrainian

Nr konta Urzędu Gminy Ruda-Huta

Spółdzielczy Bank Powiatowy w Piaskach Filia w Rudzie-Hucie, nr konta: 59 8192 0002 2001 0020 0035 0001

Dla interesantów zagranicznych NR SWIFT: PL59 8192 0002 2001 0020 0035 0001POLUPLPR

Dokumenty planistyczne i strategie

str r g ps

rpp

str r g sh

Legislacja i akty prawne

rcl sh

isap sh

Oferty pracy

eures sh

PUP sh

Aby odsłuchać zaznaczenie, kliknij na ikonę głośnika! GSpeech