Witamy na stronie Gmina Ruda-Huta   Aby odsłuchać zaznaczenie, kliknij na ikonę głośnika! Witamy na stronie Gmina Ruda-Huta GSpeech

Urząd Gminy Ruda-Huta, ul. Niepodległości 44, 22-110 Ruda-Huta. tel./fax 82 5686016, 5686033, 5686076, e-mail: sekretariat@ruda-huta.pl

bip glowna        niedowidzacy

Zapraszam do korzystania ze strony internetowej gminy Ruda-Huta.
Mam nadzieję, że zamieszczone tu informacje będą pomocne mieszkańcom, a nieznających naszej nadbużańskiej gminy zachęcą do odwiedzin.Kazimierz Smal

Wójt Gminy Ruda-Huta Kazimierz Smal

Spisz się w Narodowym Spisie Powszechnym 2021

Podsumowanie wakacji z GOK-iem

Gminny Ośrodek Kultury w Rudzie- Hucie na tegoroczne wakacje przygotował projekt "Wakacyjne środy z GOK-iem". Chętni uczestnicy co tydzień brali udział w przeróżnych aktywnościach.

8 lipca 2020 r. pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury w Rudzie-Hucie zorganizowali wycieczkę rowerową dla dzieci i młodzieży do Woli Uhruskiej. Uczestnicy wyjazdu mogli zobaczyć panoramę miejscowości z wieży widokowej oraz ochłodzić sobie stopy na terenie Pompki w starorzeczu Bugu. Na zakończenie rajdu po całodziennych trudach posilili się pyszną pizzą.

15 lipca 2020 r. był wyjazd do podziemi kredowych w Chełmie. Uczestnicy spotkali Ducha Bielucha oraz dowiedzieli się o historii podziemi kredowych. Po zakończonej wędrówce korytarzami podziemi chełmskich zjedli pyszne lody w Zabytkowym Kiosku „Pod Aniołami”, a na zakończenie wyjazdu udali się na plac zabaw.

22 lipca 2020 r. w Centrum Kultury i Rekreacji w Rudce odbył się ekosurvival. Uczestnicy poznawali metody postępowania w przypadku zagubienia w lesie oraz sposoby komunikacji z ewentualną grupą poszukiwawczą w ramach międzynarodowo przyjętych standardów.

31 lipca 2020 r. została zorganizowana wycieczka do Masłomęcza i Zamościa dla dzieci i młodzieży z gminy Ruda- Huta.

Pierwszym etapem podróży był Masłomęcz, niewielka miejscowość w okolicach Hrubieszowa słynąca z archeologicznych wykopalisk. To tutaj archeolodzy odkryli cmentarzysko i osadę Gotów z II – IV w. n.e. Uczestnicy wycieczki podczas zwiedzania przenieśli się w czasie i za pośrednictwem przewodnika poznawali jak żyli, ubierali się i walczyli Goci. Zwiedzili zrekonstruowaną chatę gocką. W chacie obejrzeli część gospodarczą i mieszkalną oraz przedmioty codziennego użytku Gotów. Mogli zobaczyć jak i gdzie mieszkały zwierzęta oraz jak i czym barwiono tkaniny.

Kolejnym punktem wyprawy był spacer po Zamościu zwanym "Padwą północy". Uczestnicy zwiedzili Rynek Wielki z renesansowymi kamieniczkami, z zewnątrz: ratusz, katedrę i twierdzę. Po wspólnym zdjęciu na tle ratusza nasi najmłodsi wycieczkowicze udali się na zakup pamiątek i na pyszne zamojskie lody.

Na zakończenie wyjazdu młodzi turyści udali się do parku linowego nad rzeką Łabuńką, który składa się z trzech tras: małej, średniej i dużej oraz ścianki wspinaczkowej.

6 sierpnia 2020 r. był wyjazd do kina Zorza w Chełmie na seans bajki Skooby-Doo!.

19 sierpnia 2020 r. dzieci i młodzież pojechali do Lublina na wystawę klocków Lego. Obejrzeli miniatury znanych światowych budowli katedry Notre-Dame i placu św. Piotra. W Fun Parku dzieci budowały z dostępnych klocków Lego własne wspaniałe budowle. W Trick Gallery oglądali największą kolekcję obrazów 3D w Polsce.

26 sierpnia 2020 r. przy Domu Kultury w Rudzie-Kolonii odbył się turniej sportów dziwnych zorganizowanych dla dzieci. Konkurencje w których dzieci brały udział to: wyścig z dynią, przerzut piłeczki rynienką, gra pająk, przekładanie koszulki i rzut balonem wypełnionym wodą.

Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwali instruktorzy Gminnego Ośrodka Kultury.

W turnieju sportów dziwnych nie było jednego zwycięzcy, wszystkie dzieci biorące udział w konkurencjach otrzymały nagrody.

Na zakończenie wspólnej zabawy uczestnicy posilili się kiełbaską z grilla.

Więcej zdjęć na stronie Gminnego Ośrodka Kultury w Rudzie-Hucie

Strony powiązane z samorządem i społecznością lokalną

poleska sh

oko sh

wyzyna sh

bokoryna sh

Newsletter - subskrypcja

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Urząd Gminy Ruda-Huta w celu otrzymywanie newslettera.

Akceptacja regulaminu .


Newsletter - rezygnacjaLicznik odwiedzin

2955567
Dzisiaj
Wczoraj
Tydzień
Miesiąc
Wszystkie
412
638
2185
11003
2955567

Twoje IP 207.46.13.160

przeglad wydarzen

dab bolko gmina ruda huta drzewo roku 2015 www

gminny portal mapowy 02

Zpp laureat

laureat gmin zpp 2018

Elektroniczne załatwianie spraw

Profil zaufany ePUAP

empatia pm

obywatel pm

English French German Italian Portuguese Russian Spanish Ukrainian

Nr konta Urzędu Gminy Ruda-Huta

Bank Spółdzielczy SAWIN O/Ruda-Huta, nr konta: 59 8192 0002 2001 0020 0035 0001

Dla interesantów zagranicznych NR SWIFT: PL59 8192 0002 2001 0020 0035 0001POLUPLPR

Dokumenty planistyczne i strategie

str r g ps

rpp

str r g sh

Legislacja i akty prawne

rcl sh

isap sh

Oferty pracy

eures sh

PUP sh

Aby odsłuchać zaznaczenie, kliknij na ikonę głośnika! GSpeech