Witamy na stronie Gmina Ruda-Huta   Aby odsłuchać zaznaczenie, kliknij na ikonę głośnika! Witamy na stronie Gmina Ruda-Huta GSpeech

Urząd Gminy Ruda-Huta, ul. Niepodległości 44, 22-110 Ruda-Huta. tel./fax 82 5686016, 5686033, 5686076, e-mail: sekretariat@ruda-huta.pl

bip glowna        niedowidzacy

Zapraszam do korzystania ze strony internetowej gminy Ruda-Huta.
Mam nadzieję, że zamieszczone tu informacje będą pomocne mieszkańcom, a nieznających naszej nadbużańskiej gminy zachęcą do odwiedzin.Kazimierz Smal

Wójt Gminy Ruda-Huta Kazimierz Smal

Widowisko muzyczno-teatralne „Dziś w Betlejem”

19 stycznia 2020 r. w Szkole Podstawowej w Rudzie-Hucie odbyła się premiera widowiska pt. „Dziś w Betlejem”.

„Dziś w Betlejem” to kolejne widowisko zrealizowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Rudzie-Hucie. W produkcję zaangażowanych było 40 osób, które na każdym etapie tworzenia i prezentacji wniosły niesamowitą energię i sporo pracy. „Dziś w Betlejem” było alternatywnym wydarzeniem do organizowanego rokrocznie przez GOK „Wieczoru Kolęd i Pastorałek”. W tym roku w sposób teatralny szukano odpowiedzi na pytania: jak wyglądają dzisiejsze święta, jak je traktujemy?, co jest ich priorytetem? jak odzwierciedlają naszą kulturę i tradycje oraz jak odnoszą się do wydarzeń sprzed 2000 lat?

Fabuła spektaklu opierała się o „zwykłą współczesną rodzinę” przygotowującą się do wieczerzy wigilijnej. Nasi bohaterowie początkowo Święta Bożego Narodzenia traktowali jak kolejny „długi weekend”, dopiero dziadkowie, którzy przyjechali na święta odmienili ich podejście, podkreślając istotę faktu, którym są narodziny dzieciątka Jezus oraz przywołali tradycje związane z obchodami Bożego Narodzenia, natomiast kolędnicy i niespodziewany gość, który okazał się aniołem wnieśli do ich domu „właściwego ducha Świąt”. Całość wypełniona była najpiękniejszymi kolędami, które wyśpiewał chór.

Czy padły odpowiedzi na wyżej postawione pytania? Twórcy wierzą, że tak. Są przekonani, że spektakl wzbudził szereg refleksji w każdym, kto 19 styczna br. spędził z nimi popołudnie czy wieczór.

Widowisko wzbudziło tak duże zainteresowanie, że spektakl został zagrany dwukrotnie gromadząc pełną publiczność. Łącznie (w dwóch pokazach) obejrzało go 280 osób.

„Dziś w Betlejem”
Scenariusz i reżyseria: Marcin Woszczewski, fragment widowiska kolędniczego wg tekstu Michaliny Borodej w opracowaniu Antoniego Borodeja, kierownik muzyczny: Anna Nadolska, akompaniament: Łukasz Dziaduk, aranżacje: Zespół Bokoryna, scenografia i kostiumy: Marcin Woszczewski, Marcin Nawrocki, Anna Nadolska, charakteryzacja: Agnieszka Woszczewska, światło i dźwięk: Marcin Nawrocki, inspicjent: Barbara Humeniuk, produkcja: Gminny Ośrodek Kultury w Rudzie-Hucie.

Wystąpili:
Stanisława Bielecka, Przemysław Biernacki, Przemysław Borkowski, Artur Borodej, Iwona Borodej, Teresa Dadas, Marcela Dąbrowska, Łukasz Dziaduk, Lucyna Gaik, Damian Grzywna, Aleksandra Honory, Halina Humeniuk, Mikołaj Humeniuk, Aleksandra Kozak, Iwona Kozłowska, Tomasz Kozłowski, Emilia Lewczuk, Kazimiera Lipińska, Alicja Łontkowska, Wojciech Mamczarz, Iwona Matejuk, Przemysław Mazur, Anna Nadolska, Zbigniew Rymarczyk, Anna Sadowska, Oliwia Skrochocka, Karol Sobczuk, Andrzej Suchocki, Aneta Szakuła, Karolina Szwalikowska, Marta Walczuk, Szymon Woszczewski, Dominika Zawiślańska, Jakub Zwolak, Kazimiera Żerebecka oraz zespoły i grupy: Zespół Akord, Zespół Bokoryna, Zespół Jarzębina Czerwona, Sekcja Krav Maga, MMS impro, Teatr OKO.

Więcej zdjęć na stronie Gminnego Ośrodka Kultury w Rudzie-Hucie

Strony powiązane z samorządem i społecznością lokalną

poleska sh

oko sh

wyzyna sh

bokoryna sh

Newsletter - subskrypcja

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Urząd Gminy Ruda-Huta w celu otrzymywanie newslettera.

Akceptacja regulaminu .


Newsletter - rezygnacjaLicznik odwiedzin

2757317
Dzisiaj
Wczoraj
Tydzień
Miesiąc
Wszystkie
216
617
1329
7069
2757317

Twoje IP 18.207.108.191

przeglad wydarzen

dab bolko gmina ruda huta drzewo roku 2015 www

gminny portal mapowy 02

Zpp laureat

laureat gmin zpp 2018

Elektroniczne załatwianie spraw

Profil zaufany ePUAP

empatia pm

obywatel pm

English French German Italian Portuguese Russian Spanish Ukrainian

Nr konta Urzędu Gminy Ruda-Huta

Bank Spółdzielczy SAWIN O/Ruda-Huta, nr konta: 59 8192 0002 2001 0020 0035 0001

Dla interesantów zagranicznych NR SWIFT: PL59 8192 0002 2001 0020 0035 0001POLUPLPR

Dokumenty planistyczne i strategie

str r g ps

rpp

str r g sh

Legislacja i akty prawne

rcl sh

isap sh

Oferty pracy

eures sh

PUP sh

ZPP

Aby odsłuchać zaznaczenie, kliknij na ikonę głośnika! GSpeech