Witamy na stronie Gmina Ruda-Huta   Aby odsłuchać zaznaczenie, kliknij na ikonę głośnika! Witamy na stronie Gmina Ruda-Huta GSpeech

Rozstrzygnięcie Konkursu Wielkanocnego 2019 i Wystawa Wielkanocna

11 kwietnia 2019 r. uroczystym wręczeniem nagród w Konkursie Wielkanocnym 2019 rozpoczęła się w sali przy ul. Targowej 6 dwudniowa Wystawa Wielkanocna.

Do Konkursu Wielkanocnego przystąpiło 158 wykonawców w grupie wiekowej dzieci i młodzież oraz 13 w grupie dorośli. Nagrody i wyróżnienia przyznane przez komisję w składzie: przewodnicząca Ewa Tworek, Marta Hamelczuk i Paulina Dąbrowska wręczyli zwycięzcom przewodniczący Rady Powiatu w Chełmie Jarosław Walczuk oraz dyrektor Gminnego Ośrodka w Rudzie-Hucie Marcin Woszczewski.

Wystawa poprzedzona była warsztatami zdobienia pisanek woskiem wraz instruktażem wykonania tradycyjnej palmy wielkanocnej w Domu Kultury w Rudzie-Kolonii oraz warsztatami robienia kartek wielkanocnych w Przedszkolu „Pod Zieloną Koniczynką” przeprowadzonymi przez pracowników Gminnego Ośrodka Kultury w Rudzie-Hucie

Wyniki Konkursu Wielkanocnego 2018 z podziałem na grupy wiekowe.

Kartka wielkanocna - grupa wiekowa przedszkole, kl. 0

Za udział przyznano upominki dla dzieci z Przedszkola „Pod Zieloną Koniczynką”:
Wiktoria Kamińska, Julia Surowska, Hania Wilkos, Róża Walczuk, Zuzia Niedźwiecka, Miłosz Klim, Patryk Toporowski, Zuzia Wójtowicz, Agata Wilkos, Kamil Kruk, Aleksandra Anasiewicz, Wojtek Baj, Radek Linde, Przemek Wójtowicz, Julia Mazurkiewicz, Jakub Przetak, Martyna Huryn, Gabryś Marcyniuk, Maja Dziechciaruk, Amelia Dec, Szymon Oziębło.

Nagrodzeni:
Przemysław Mazurkiewicz, Kornelia Malinowska, Fabian Juściński, Katarzyna Morciś, Mikołaj Zelent,Karol Szajwaj, Klara Dąbrowska, Vanessa Śliwińska, Patrycja Kamińska, Kuba Pawlak.

Wyróżnieni:
Adam Szakuła, Kacper Szalewicz, Adam Gąsiorowski, Aurelia Gąsiorowska, Daria Łontkowska,Błażej Ostrowski, Mateusz Lewczuk, Wojciech Sitarz, Fabian Woźniak, Alicja Morciś, Amelia Woźnicka, Jakub Zwierzyński, Michał Jusiuk, Ksawery Lewandowski, Nikola Kulbicka, Wojtek Piwoński, Patrycja Kloc, Kuba Hawryluk, Kuba Mazurek, Maja Semeryło.

Pisanki wielkanocne wykonane techniką dowolną - grupa wiekowa kl. 1-6

Nagrodzeni:
Dominik Mazurek, Zofia Sołtys, Paweł Borkowski, Antonii Dziaduk, Paweł Niedźwiecki, Gabrysia Korzeniewska, Alan Alwas, Nikola Semeryło, Ryszard Walczuk, Amelia Czerniakiewicz, Fabian Lewczuk, Kacper Walczuk, Błażej Zwierzyński, Maja Deryło, Julia Dąbrowska, Patrycja Zawiślańska, Bartłomiej Sawić, Radosław Plewa, Patryk Wójtowicz, Maja Bierut, Weronika Jakubiec, Magda Kochoń, Julia Oziębło, Damian Woźnicki, Grzegorz Trochimiuk, Kacper Kopiel, Bartłomiej Kamiński, Laura Sobczuk, Zbigniew Laskowski, Nikola Lewczuk, Karolina Szymańska, Wojtek Mamczarz, Przemysław Biernacki, Kornelia Złotko, Alicja Borysiuk, Paulina Głaz, Wiktor Hanckowiak.

Wyróżnieni:
Aneta Kalinowska, Anna Ładowska, Mikołaj Guzewski, Mikołaj Skrok, Maximilian Śliwiński, Martyna Hawryluk, Igor Psuja, Gabriel Mazurek, Magdalena Rozmarynowska, Aleksandra Wójtowicz, Bartosz Oworus, Aleksandra Kruk, Mikołaj Danicki, Kuba Borodej, Sebastian Panas, Michał Nadolski, Gabryś Nadolski, Anita Grabowska, Piotr Paciejewski, Gabriela Walczuk, Natalia Kulbicka, Anastazja Gąsiorowska, Miłosz Koperski, Szymon Skimina, Maja Piwońska, Magdalena Stolarczyk, Dagmara Gubanow, Wojciech Walczuk, Seweryn Pawłowski, Andrzej Łazarz, Zuzanna Łukasik, Adrian Skrochocki, Kacper Guzewski, Wiktor Juściński, Zuzanna Dec, Ewelina Dąbrowska, Julia Skrzypiec, Błażej Baj, Tomasz Sadowski, Julia Suszczyk, Marlena Fedoruk, Bartłomiej Rozmarynowski, Julia Wilkos, Aleksandra Bąk, Filip Maksymiuk, Magdalena Mazurek, Aleksandra Duchnicka, Oskar Rozmarynowski, Julia Bukszyńska, Michał Szwalikowski, Szymon Winiarski, Oliwia Sołtys, Patrycja Stebelska, Aleksandra Honory, Julia Ostrowska, Emilka Lewczuk, Jagoda Świętojańska, Natalia Wilkos, Noemi Dąbrowska, Aleksandra Mazurek, Maksymilian Szwalikowski, Sandra Szakuła, Aleksandra Werema, Przemek Kulbicki, Nikola Guzewska, Roksana Baj, Alicja Gąsiorowska.

Pisanki lub palmy wykonane techniką tradycyjną - grupa wiekowa kl. 7-8, gimnazjum

Nagrodzeni:
Paweł Anasiewicz, Kinga Bondaruk, Wiktoria Turek.

Palmy tradycyjne -  grupa wiekowa osoby dorosłe

Nagrodzeni:
Żaneta Walczuk, Ewa Zalewska, Krystyna Dołchaniuk, Halina Humeniuk, KGW Ryzykantki, Wiesława Walczuk

Pisanki tradycyjne - grupa wiekowa osoby dorosłe

Nagrodzeni:
Halina Humeniuk, Zofia Paradowska, Katarzyna Szymańska, Milena Toporowska, KGW Ryzykantki, Krystyna Dołchaniuk, KGiGW Żalin

Więcej zdjęć na stronie Gminnego Ośrodka Kultury w Rudzie-Hucie

Aby odsłuchać zaznaczenie, kliknij na ikonę głośnika! GSpeech