Witamy na stronie Gmina Ruda-Huta   Aby odsłuchać zaznaczenie, kliknij na ikonę głośnika! Witamy na stronie Gmina Ruda-Huta GSpeech

Urząd Gminy Ruda-Huta, ul. Niepodległości 44, 22-110 Ruda-Huta. tel./fax 82 5686016, 5686033, 5686076, e-mail: sekretariat@ruda-huta.pl

bip glowna        niedowidzacy

Zapraszam do korzystania ze strony internetowej gminy Ruda-Huta.
Mam nadzieję, że zamieszczone tu informacje będą pomocne mieszkańcom, a nieznających naszej nadbużańskiej gminy zachęcą do odwiedzin.Kazimierz Smal

Wójt Gminy Ruda-Huta Kazimierz Smal

Ferie zimowe 2019 z GOK Ruda-Huta

Zakończyły się ferie zimowe 2019 z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Rudzie-Hucie. Podczas dwóch tygodni dzieci i młodzież miały możliwość uczestniczenia w zajęciach plastycznych, warsztatach kulinarnych, grach i zabawach integracyjnych. Dom Kultury w Rudzie-Kolonii odwiedził teatr "Kto tam?". Zorganizowano wycieczkę do Lublina oraz wyjazd do kina Zorza w Chełmie.

11 lutego odbyły się warsztaty plastyczne, na których przybyłe osoby wykonywały ozdoby i domki z masy porcelanowej.

12 lutego zostały przeprowadzone warsztaty kulinarne. W Domu Kultury w Rudzie-Kolonii dzieci smażyły fantazyjne amerykańskie naleśniki, natomiast w Żalinie delektowały się własnoręcznie wykonanymi ciasteczkowymi lizakami.

13 lutego w Domu Kultury w Rudzie-Kolonii odbyło się spotkanie z teatrem lalek „Kto tam”? , który zaprezentował spektakle „Słowik” i „Jaś i Małgosia”. Widzowie mieli okazję wziąć udział w warsztatach prowadzonych przez aktorów.

14 lutego w Domach Kultury unosił się w powietrzu zapach piernikowych przypraw. Dzieci piekły słodkie pierniki w różnych kształtach (przeważały oczywiście serca) następnie dekorowały je polewą z czekolady i kolorowymi posypkami.

15 lutego dzieci i młodzież z terenu gminy Ruda-Huta uczestniczyły w wyjeździe do Lublina. W trakcie wycieczki do Muzeum Wsi Lubelskiej dzieci brały udział w warsztatach edukacyjnych, w grze planszowej, która wzbudziła wiele emocji. Wizyta w muzeum zakończyła się przejażdżką wozem drabiniastym oraz ogniskiem. Największą atrakcją wycieczki był park trampolin Jump XL, gdzie najlepszą zabawę mieli najmłodsi skoczkowie.

20 lutego Gminny Ośrodek Kultury w Rudzie-Hucie zorganizował wycieczkę do kina na film Lego Przygoda 2 (3D), wyjazd zakończyła wizyta w restauracji McDonalds.

21 lutego w Domach Kultury w Żalinie i Rudzie-Kolonii odbyły się warsztaty kulinarne, które zostały przeprowadzone w ramach współpracy z Kołami Gospodyń i Gospodarzy Wiejskich z Żalina i Rudy. Dzieci bardzo chętnie brały udział w przygotowywaniu pizzy, pączków oraz róż karnawałowych.

22 lutego w Centrum Kultury i Rekreacji w Rudce odbyło się zakończenie ferii zimowych. Pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury wykonali wielką planszę do gry w chińczyka, a żywymi pionkami były dzieci. Układano drewniane klocki za pomocą koła integracyjnego, modelowano kolorowe balony, tańczono na gazetach. Organizatorzy przygotowali kiełbaski z ogniska, kanapki na gorąco, a na deser cukierki. Na koniec zajęć każdy uczestnik wziął udział w loterii fantowej.

Więcej zdjęć na stronie: Gminnego Ośrodka Kultury w Rudzie-Hucie

Strony powiązane z samorządem i społecznością lokalną

poleska sh

oko sh

wyzyna sh

bokoryna sh

Newsletter - subskrypcja

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Urząd Gminy Ruda-Huta w celu otrzymywanie newslettera.

Akceptacja regulaminu .


Newsletter - rezygnacjaLicznik odwiedzin

2640390
Dzisiaj
Wczoraj
Tydzień
Miesiąc
Wszystkie
614
600
1843
26458
2640390

Twoje IP 178.175.148.25

przeglad wydarzen

dab bolko gmina ruda huta drzewo roku 2015 www

gminny portal mapowy 02

Zpp laureat

laureat gmin zpp 2018

Elektroniczne załatwianie spraw

Profil zaufany ePUAP

empatia pm

obywatel pm

English French German Italian Portuguese Russian Spanish Ukrainian

Nr konta Urzędu Gminy Ruda-Huta

Bank Spółdzielczy SAWIN O/Ruda-Huta, nr konta: 59 8192 0002 2001 0020 0035 0001

Dla interesantów zagranicznych NR SWIFT: PL59 8192 0002 2001 0020 0035 0001POLUPLPR

Dokumenty planistyczne i strategie

str r g ps

rpp

str r g sh

Legislacja i akty prawne

rcl sh

isap sh

Oferty pracy

eures sh

PUP sh

ZPP

Aby odsłuchać zaznaczenie, kliknij na ikonę głośnika! GSpeech