Witamy na stronie Gmina Ruda-Huta   Aby odsłuchać zaznaczenie, kliknij na ikonę głośnika! Witamy na stronie Gmina Ruda-Huta GSpeech

Urząd Gminy Ruda-Huta, ul. Niepodległości 44, 22-110 Ruda-Huta. tel./fax 82 5686016, 5686033, 5686076, e-mail: sekretariat@ruda-huta.pl

bip glowna        niedowidzacy

Zapraszam do korzystania ze strony internetowej gminy Ruda-Huta.
Mam nadzieję, że zamieszczone tu informacje będą pomocne mieszkańcom, a nieznających naszej nadbużańskiej gminy zachęcą do odwiedzin.Kazimierz Smal

Wójt Gminy Ruda-Huta Kazimierz Smal

Jubileusz 100-lecia Szkoły Podstawowej w Rudzie-Hucie

12 października 2018 r. obchodzono jubileusz 100-lecia istnienia Szkoły Podstawowej w Rudzie-Hucie. Mottem obchodów, które zbiegły się z 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości były słowa Jana Pawła II: „To, co otrzymałem w latach szkolnych, do dzisiaj owocuje w moim życiu”.

Na uroczystości pojawili się: wicekurator Eugeniusz Pelak z Kuratorium Oświaty w Lublinie, radny Sejmiku Województwa Lubelskiego Adam Rychliczek, starosta chełmski Piotr Deniszczuk, radny Rady Powiatu w Chełmie Hubert Wiciński, prof. dr hab. Halina Lipińska i dr Mieczysław Kuczyński z Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, prof. dr hab. Wiesław Pawlak z KUL, dr Leon Popek z IPN w Lublinie, dr Paweł Sobolewski i dr Marek Woźnicki z UMCS, dr Józef Złomańczuk z Uniwersytetu Uppsala w Szwecji, ks. wikariusz Andrzej Aleksandrowski z parafii św. Józefa w Puławach, komendant placówki SG w Woli Uhruskiej mjr Sławomir Olszewski, asp. sztab. Artur Panasiuk z Komendy Miejskiej Policji w Chełmie, bryg. mgr inż. Remigiusz Kwacz z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Chełmie, prezes Okręgowej Rady Łowieckiej w Chełmie Marian Rudnik, prezes Towarzystwa Rodzin Kresowych w Chełmie Krzysztof Kołtun, dawni dyrektorzy i kierownicy szkół: Mieczysław Pręciuk, Elżbieta Gołębiowska, Antoni Franecki, Irena Oleszczuk i nauczyciele oraz przedstawiciele władz gminy Ruda-Huta.

Uroczyste obchody rozpoczęła msza święta dziękczynna w kościele parafialnym w Rudzie-Hucie. Eucharystię koncelebrowali księża: proboszcz Aleksander Tabaka i Andrzej Aleksandrowski, wychowanek szkoły w Rudzie-Hucie. Po nabożeństwie zgromadzeni, na czele z pocztami sztandarowymi, udali się do szkoły, gdzie odsłonięto pamiątkową tablicę usytuowaną na ścianie budynku.

Wprowadzenie pocztów i odśpiewanie hymnu narodowego rozpoczęło drugą część obchodów 100-lecia istnienia Szkoły Podstawowej w Rudzie-Hucie. Słowo inaugurujące wygłosił dyrektor Adam Marszaluk, który przedstawił rys historyczny szkoły oraz opowiedział o jej tradycjach i znamienitych wychowankach. Eugeniusz Pelak, w imieniu własnym oraz wojewody lubelskiego, złożył życzenia wszelkiej pomyślności, dalszych sukcesów w pracy dydaktycznej i wychowawczej , zaś Adam Rychliczek złożył gratulacje i podziękowania za trud włożony w kształcenie i wychowanie uczniów oraz życzenia dalszej pomyślności. Przemówienia wygłosili również: Piotr Deniszczuk, wójt Kazimierz Smal, prof. dr hab. Halina Lipińska, dr Leon Popek, dr Józef Złomańczuk, Antoni Franecki, radny Bogdan Sawicki, Marian Rudnik oraz Krzysztof Kołtun.

Obchody uświetniły występy uczniów z zespołu wokalnego „Rudziki” i harcerzy ze szkolnej drużyny „Dębowe Plemię”. Skauci pełnili również warty przy tablicach upamiętniających ważne wydarzenia z historii szkoły. Po części artystycznej przedstawiono prezentację multimedialną ukazującą rys historyczny szkoły.

Wręczono nagrody Dyrektora Szkoły oraz Wójta Gminy Ruda-Huta nauczycielom: Dorocie Kowal, Agnieszce Dąbskiej, Agnieszce Tomaszewskiej, Bożenie Nowosad, Romanowi Czwalińskiemu oraz Małgorzacie. Rękas. W tym dniu również zostali nagrodzeni laureaci szkolnego konkursu „100 wierszy na stulecie szkoły”: Anna Walczuk z kl. 5a i Kinga Anasiewicz z kl. 3a gimnazjum.

Po zakończonej uroczystości zebrani goście, nauczyciele i pracownicy szkoły udali się do izby muzealnej, w której zaprezentowano pamiątki: stare zdjęcia, świadectwa, szkolne kroniki, dokumenty, a także podręczniki i szkolne mundurki. Zespół redakcyjny szkolnej gazetki „Skrybus” zaprezentował dotychczas wydane numery tego czasopisma.

Uroczystość została objęta patronatem honorowym: marszałka województwa lubelskiego Sławomira Sosnowskiego, wojewody lubelskiego Przemysława Czarnka i lubelskiego kuratora oświaty Teresy Misiuk.

Więcej zdjęć i film na stronie Szkoły Podstawowej w Rudzie-Hucie.

Strony powiązane z samorządem i społecznością lokalną

poleska sh

oko sh

wyzyna sh

bokoryna sh

Newsletter - subskrypcja

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Urząd Gminy Ruda-Huta w celu otrzymywanie newslettera.

Akceptacja regulaminu .


Newsletter - rezygnacjaLicznik odwiedzin

2452990
Dzisiaj
Wczoraj
Tydzień
Miesiąc
Wszystkie
4
478
482
8348
2452990

Twoje IP 3.227.235.220

Wybory i referenda

wybory sejm semat 2019

przeglad wydarzen

dab bolko gmina ruda huta drzewo roku 2015 www

gminny portal mapowy 02

Zpp laureat

laureat gmin zpp 2018

Elektroniczne załatwianie spraw

Profil zaufany ePUAP

empatia pm

obywatel pm

English French German Italian Portuguese Russian Spanish Ukrainian

Nr konta Urzędu Gminy Ruda-Huta

Bank Spółdzielczy SAWIN O/Ruda-Huta, nr konta: 59 8192 0002 2001 0020 0035 0001

Dla interesantów zagranicznych NR SWIFT: PL59 8192 0002 2001 0020 0035 0001POLUPLPR

Dokumenty planistyczne i strategie

str r g ps

rpp

str r g sh

Legislacja i akty prawne

rcl sh

isap sh

Oferty pracy

eures sh

PUP sh

Strona Pajacyka ZPPOrlik 2012Włodawski Obszar Funkcjonalny

Aby odsłuchać zaznaczenie, kliknij na ikonę głośnika! GSpeech