Witamy na stronie Gmina Ruda-Huta   Aby odsłuchać zaznaczenie, kliknij na ikonę głośnika! Witamy na stronie Gmina Ruda-Huta GSpeech

Urząd Gminy Ruda-Huta, ul. Niepodległości 44, 22-110 Ruda-Huta. tel./fax 82 5686016, 5686033, 5686076, e-mail: sekretariat@ruda-huta.pl

bip glowna        niedowidzacy

Serdecznie witam w roku obchodów 1000-lecia pobytu Bolesława Chrobrego na terenie nadbużańskiej gminy Ruda-Huta.

Zachęcam wszystkich do udziału w wydarzeniach i imprezach przygotowanych w związku z tą rocznicą.

Kazimierz Smal

Wójt Gminy Ruda-Huta Kazimierz Smal

Zakończyły się ferie zimowe 2018 z GOK Ruda-Huta

Zakończyły się ferie zimowe 2018 z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Rudzie-Hucie. W drugim tygodniu zimowego odpoczynku na młodych mieszkańców gm. Ruda-Huta czekało mnóstwo atrakcji.

Największą z nich była zorganizowana w dniach 3-4 lutego 2018 r. wycieczka do Warszawy. Dzieci i młodzież podczas spaceru po stolicy z jej historią zapoznał Krzysztof Opas, opiekun i nauczyciel Szkoły Podstawowej w Rudzie-Hucie. W trakcie spaceru uczestnicy zwiedzili: Pałac Prezydencki, Uniwersytet Warszawski, pałac Czetwertyńskich-Uruskich, pomnik Mikołaja Kopernika, Grób Nieznanego Żołnierza, Ogród Saski oraz PKiN. Jedną z atrakcji drugiego dnia wycieczki było Centrum Nauki Kopernik, gdzie uczestnicy spędzili kilka godzin na poznawaniu różnych oblicz nauki poprzez zabawę. W planetarium zobaczyli film "Ziemia, Księżyc, Słońce". Kolejnym punktem wycieczki było Muzeum Powstania Warszawskiego, w którym uczestnicy za sprawą przewodnika i licznie zgromadzonych eksponatów poznali historię powstania warszawskiego. Współorganizatorem wycieczki była Szkoła Podstawowa w Rudzie-Hucie.

Więcej zdjęć na stronie: Gminnego Ośrodka Kultury w Rudzie-Hucie

6 lutego 2018 r. dzieci spędziły bardzo aktywnie na lodowisku w Chełmie. Po dwóch godzinach przebywania na świeżym powietrzu wszyscy udali się na ciepły posiłek do restauracji McDonald's.

Więcej zdjęć na stronie: Gminnego Ośrodka Kultury w Rudzie-Hucie

7 lutego 2018 r. zorganizowano wyjazd dla dzieci do Chełmskiego Domu Kultury na bajkę z sensem pt.: „A niech to gęś kopnie” w wykonaniu Teatru Ziemi Chełmskiej. W wyjeździe wzięło udział dwadzieścioro jeden dzieci.

8 lutego 2018 r. w Domu Kultury w Rudzie-Kolonii odbyły się po raz drugi warsztaty kulinarne, które zostały przeprowadzone przez zawodowego kucharza Łukasza Walczuka. Uczestnicy warsztatów pod czujnym okiem mistrza mieli za zadanie wykonać kakaowe naleśniki, które zostały udekorowane owocami oraz nutellą. Tego samego dnia dzieci uczestniczyły w przygotowywaniu pączków i chrustu na tłusty czwartek, które wykonywały panie z Koła Gospodyń Wiejskich „Ryzykantki”. Dzieci stwierdziły, że był to super dzień pełen słodkości. W zajęciach wzięło udział 15 dzieci: Sandra Szakuła, Nikola Guzewska, Maja Bierut, Natalia Mazurek, Wiktoria Mazurek, Martyna Hawryluk, Aleksandra Mazurek, Kinga Panas, Filip Hernik, Paulina Głaz, Zuzanna Dec, Julia Skrzypiec, Julia Oziębło, Emilka Lewczuk, Joanna Sawicz, Mateusz Matejuk.

Więcej zdjęć na stronie: Gminnego Ośrodka Kultury w Rudzie-Hucie

9 lutego 2018 r. studenci systemu krav maga z sekcji: Krav Maga Świerże/Żalin wraz z instruktorem Damianem Grzywną wzięli udział w seminarium prowadzonym przez Marcina Różalskiego, a zorganizowanym przez Fabrykę Sportu - Chełm. Tematyka seminarium dotyczyła defensywnej walki w stójce. Na samych zajęciach widać było ogromne doświadczenie ringowe oraz pasję Marcina Różalskiego. Zaowocowało to w konsekwencji ciężkim i bardzo satysfakcjonującym treningiem. Doświadczenie zdobyte na powyższym seminarium z pewnością zaprocentuje już niebawem podczas III Amatorskiego Turnieju "Low Kick" Ruda-Huta, na który serdecznie zapraszamy.

Więcej zdjęć na stronie: Gminnego Ośrodka Kultury w Rudzie-Hucie

Strony powiązane z samorządem i społecznością lokalną

poleska sh

oko sh

wyzyna sh

bokoryna sh

Newsletter - subskrypcja

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Urząd Gminy Ruda-Huta w celu otrzymywanie newslettera.

Akceptacja regulaminu .


Newsletter - rezygnacjaLicznik odwiedzin

2301125
Dzisiaj
Wczoraj
Tydzień
Miesiąc
Wszystkie
330
844
4300
14183
2301125

Twoje IP 54.36.148.10

przeglad wydarzen

dab bolko gmina ruda huta drzewo roku 2015 www

gminny portal mapowy 02

Zpp laureat

laureat gmin zpp 2017

Elektroniczne załatwianie spraw

Profil zaufany ePUAP

empatia pm

obywatel pm

English French German Italian Portuguese Russian Spanish Ukrainian

Nr konta Urzędu Gminy Ruda-Huta

Bank Spółdzielczy SAWIN O/Ruda-Huta, nr konta: 59 8192 0002 2001 0020 0035 0001

Dla interesantów zagranicznych NR SWIFT: PL59 8192 0002 2001 0020 0035 0001POLUPLPR

Dokumenty planistyczne i strategie

str r g ps

rpp

str r g sh

Legislacja i akty prawne

rcl sh

isap sh

Oferty pracy

eures sh

PUP sh

Strona Pajacyka ZPPOrlik 2012Włodawski Obszar Funkcjonalny

Aby odsłuchać zaznaczenie, kliknij na ikonę głośnika! GSpeech